Internista zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób dotyczących wszystkich układów w organizmie człowieka.
Podczas wizyty lekarz zbiera od pacjenta szczegółowy wywiad dotyczący występujących dolegliwości, niepokojących objawów, przewlekłych chorób i przyjmowanych leków. Ponadto internista bada pacjenta poprzez, m.in. badanie wzrokowe, badanie palpacyjne, opukiwanie, osłuchiwanie.
Pacjenci przyjmowani na planowo umówione wizyty również w celu rutynowej kontroli przebiegu chorób czy wykonania szczepień ochronnych.
Elementem konsultacji może być wystawienie e-recepty, e-zwolnienia lub e-skierowania.
Cena konsultacji internistycznych: 180 zł
Rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Badanie wykonuje się za pomocą urządzenia zwanego spirometrem. Spirometria jest niezbędna do rozpoznania i kontroli efektów leczenia częstych chorób układu oddechowego: astmy i POChP.
60 zł
Nieinwazyjną metodą badania kardiologicznego. Podczas badania rejestruje się elektryczną czynność mięśnia sercowego. Za pomocą aparatu EKG utrwala się impulsy elektryczne powstające w sercu, które świadczą o jego pracy. Impulsy są odbierane przez elektrody, zamocowane na skórze klatki piersiowej. Sygnały te są przetwarzane przez urządzenie (elektrokardiograf) i zapisywane na papierze lub ekranie monitora. W ten sposób powstaje tzw. krzywa EKG. Badanie EKG pozwala określić rytm i częstość pracy serca, wielkość komór sercowych oraz wykryć ewentualne zniszczenia serca, pogrubienia jego ścian czy nieprawidłowości w ukrwieniu serca.
60 zł
Wymaz z nosa to badanie diagnostyczne, które pozwala wykryć bakterie w nozdrzach, odpowiadającego za zakażenie górnych dróg oddechowych – długotrwały uporczywy katar oraz przewlekłe infekcje. Materiał do badania pobiera się z jamy nosowej i można go wykonać o każdej porze dnia. Aby nie spowodować zafałszowania wyniku posiewu z nosa, pacjent nie może na trzy godziny przed badaniem stosować leków donosowych przeciwbakteryjnych czy przeciwzapalnych. Jeśli wówczas jest w trakcie antybiotykoterapii, to badanie należy wykonać po 7 dniach od ostatniej przyjętej dawki.
60 zł
Posiew z gardła jest badaniem mikrobiologicznym za pomocą którego można rozróżnić etiologie choroby – wirusowa, bakteryjna lub wywołana przez komórki grzybów w celu wykrycia przyczyny nawracających infekcji gardła. Poznanie patogenów pomaga dopasować optymalne leczenie, szczególnie wówczas gdy antybiotykoterapia nie przynosi oczekiwanych efektów. Badanie wykonuje się za pomocą szpatułki ze ściany gardła i migdałków.
60 zł
Możliwe są również bezpłatne konsultacje u internisty jako lekarza Podstawowej opieki zdrowotnej w ramach w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.Świadczenia udzielane są ubezpieczonym pacjentom, którzy wybrali lekarza i pielęgniarkę POZ z naszej Placówki. Wyboru dokonuje się poprzez wypełnienie, podpisanie i złożenie deklaracji w jednej spośród form:
W deklaracji pacjent musi podać swoje podstawowe dane osobowe: imię i nazwisko, datę urodzenia, płeć, numer PESEL, adres zamieszkania oraz adres korespondencyjny (jeśli jest inny). Opcjonalnie zaś może wpisać swój numer telefonu kontaktowego oraz e-mail. Ponadto, w deklaracji określa się, który raz w danym roku dokonywany jest wybór. W trakcie roku kalendarzowego każda osoba ubezpieczona w NFZ ma prawo dwukrotnie dokonać bezpłatnego wyboru (zmiany) lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ. Przepisy regulowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabraniają posiadania dwóch lekarzy POZ (ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2021.1285 j.t.).Powyższą ofertę kierujemy do osób w każdym wieku, mieszkających na terenie całej Polski. Prawo do świadczeń mają zarówno pacjenci obcięci prywatną opieką medyczną, wówczas taka oferta będzie dodatkowym wsparciem, jak i pacjenci którzy nie korzystają z usług lekarza POZ lub takiej zmiany chcą dokonać.